Leírás
Az almost 1.618 szérumba az A vitamin egyik leggyengédebb formáját, a retinyl palmitátot formuláztuk bele, hogy a lehető legkisebbre csökkentsük az érzékenytő és irritáló hatást. A retinyl palmitát kémiailag a retinoidok leggyengédebb származéka, mely az aktív retinol és palmitinsav (nagy szénatomszámú zsírsav) keveréke.
A tiszta formájához képest stabil szerkezetű, mechanizmusát tekintve bőrbe beszívódva alakul át, és fejti ki hatását. Minden bőr hálás lehet a hatásáért, amit kutatások* is alátámasztanak. Minimalizálja a finom vonalakat, és enyhíti az akne okozta bőrproblémákat. Viszont ahhoz, hogy valódi bőrápolási élményben legyen része bőrünknek okosan kell használni!
Nagyon fontos odafigyelnünk, hogy milyen formában és mennyiségben alkalmazzuk a bőrön. Az A-vitamin tiszta formában retinolként gyorsan bomlik, instabil fényre és oxigénre, és bomlásterméke fényérzékenyítő hatású lehet.
*Kutatás eredményét a National Center of Biotechnology Information oldalán olvashatjátok. A kutatásban 60 napig használtak két fajta retinyl palimate tartalmú krémet fél arcon. Az eredmények egyértelműen alátámasztották, hogy a retinyl palmitatenak valós anti-aging hatása van.
ÍGY HASZNÁLD!
FIGYELEM: A retinoidok elképesztően látványos és gyors sejtregeneráló és bőrjavító hatást tudnak elérni!! Ahhoz, hogy a lehető leghatékonyabban működjön, használd okosan! Ha várandós vagy, vagy szoptatsz, erre az időre inkább mellőzd a szérum használatát!
A Retynil Palmitate, bár egy stabilabb forma, mégis hőre, fényre, levegőre érzékeny hatóanyag, így mindenképp erősen ajánlott fényvédőt használni az A-vitaminos szérum mellett. 1., hogy védd a hatóanyagot a gyors bomlástól, 2. védd a bőröd a keletkező bomlástermékektől, melyek fototoxicitást okozhatnak.
(**A kutatók közt is eltérőek az álláspontok. Azonban egy biztos, ahhoz keveset tudunk az egyes retinoidok és napfény által kiváltott foto-bomlástermékeknek a bőrre gyakorolt toxicitásáról, hogy ne legyünk körültekintőek). Ezért inkább azt javasoljuk, hogy használatuk mellett kerüld a direkt napfényt, vagy használd este!
**hivatkozás: Photodecomposition and Phototoxicity of Natural Retinoids William H. Tolleson1 , Shui-Hui Cherng1 , Qingsu Xia1 , Mary Boudreau1 , Jun Jie Yin2 , Wayne G. Wamer2 , Paul C. Howard1 , Hongtao Yu3 , and Peter P. Fu1* 1 National Center for Toxicological Research, U.S. Food and Drug Administration, Jefferson, AR 72079, USA 2 Office of Cosmetics and Colors, Center for Food Safety and Applied Nutrition, U.S. Food and Drug Administration, College Park, MD 20740, USA 3 Department of Chemistry, Jackson State University, Jackson, MS 39217, USA *Correspondence to Dr. Peter P. Fu.